Voip gatewaye

 

Quintum jsou  inteligentní a dokonale přizpůsobitelné VoIP brány.

 

Quintum brány umožňují spolehlivé nasazení VoIP technologie pro propojení existujících PBX, umožňují rozšíření IP-PBX a připojení vzdálených firemních kanceláří a poboček nebo se využívají pro integraci nových IP-PBX s existujícími PBX.  

Quintum nabízí také perfektní řešení pro provozovatele VoIP služeb pro připojení SIP státních linek a hostovaných IP-PBX aplikací,

 

Nová technologie Tenor Survivable nabízí kompletní řešení pro vzdálené kanceláře a zajišťuje spolehlivé spojení i v případě selhání IP linek.

I největší světový tvůrci Call center, jako například Avaya, využívají technologie Quintum.

Brány Quintum patří mezi špičku a díky tomu umožňují nastavení kvalitního přenosu faxů, podporu modemových komunikací, řeší problémy se zpožděním paketů a potlačením echa atd. Pružné číslovací plány umožňují inteligentní směrování hovorů mezi sítěmi VoIP a TDM, umí měnit identifikaci volajícího i upravit volaná čísla podle vašich potřeb a proto není problém využívat i služeb více operátorů apod.

Díky tomu, že se jedná o externí brány, centrální server není zatěžován zpracováním tisíců přerušení, převodem protokolů, zpracováním hovorů jako u interních PC karet a váš systém zvládne zpracovávat mnohem více hovorů současně a je přitom mnohem stabilnější.

 

VoIP aplikace a podniková řešení

IP PBX pro vzdálené kanceláře

 

Quintum Tenor vytváří komponenty IP-PBX sítí, zajišťuje konektivitu analogových koncových bodů a lokální konektivitu do veřejných sítí.

Tenor může propojovat vzdálené úřady do firemní IP-PBX prostřednictvím sítí LAN nebo WAN, a umí zajistit nepřerušitelnost spojení pro vzdálené úřady i při výpadku nebo poruchách IP sítě. Tenor nabízí jedno zařízení, které zajišťuje inteligentní spojení pro non-VoIP zařízení a spojení do veřejně síťě i pro lokální volání na policii, hasiče, záchranku (linky 158, 155, 150, 112) apod.

           

Multi-Office

 

V dnešní ekonomice řízené informacemi stráví lidé množství času na telefonu při volání mezi kancelářemi nebo při volání po národních i mezinárodních linkách.

Redukce / eliminace těchto nákladů může mít významný vliv na ziskovost firmy a vytváří levnější přístup na geograficky nové trhy. Firmy také již významně investovali do svých IP datových sítí. Tyto sítě mají zpravidla rezervu v kapacitě pro přenos i hlasových kanálů. S Tenor VoIP branami může IP telefonie redukovat nebo eliminovat náklady na komunikaci mezi vzdálenými pobočkami firmy

 

PBX pobočky

 

Tenor může rozšířit funkcionalitu PBX o připojení vzdálených kanceláří a vzdálených pracovníků (teleworker) bez nutnosti investic do nových PBX v těchto lokalitách. Vzdálené telefony mohou být snadno a levně připojeny do IP sítě prostřednictvím levných broadband linek (ADSL, kabelová TV) přes Quintum Tenor VoIP MultiPath switch. Umožní tak vzdáleným pracovníkům být připojeni do firemní PBX a využívat všechny telefonní služby.  

 

Konsolidace dálkových hovorů (Long Distance Consolidation)

 

Quintum Tenor VoIP MultiPath Switch nabízí ideální řešení, které dovoluje společnostem konsolidovat své náklady za dálkové hovory směrováním hlasových volání ze vzdálených poboček do destinací s levnějšími přpojeními do veřejné sítě prostřednictvím existujících IP datových linek. Použitím VoIP na hovory mezi vzdálenými pobočkami, lze také přemostit veřejné sítě a vytvořit tak síť, která je virtuální a zdarma. Unikátní MultiPath architektura také dovoluje směrovat hovory na záchranné linky do lokálních veřejných sítí a prezentovat je jako lokální hovor s místním geografickým číslem.

 

Call Centra

 

Tenor VoIP MultiPath Switch dovoluje call centeru centralizovat své operace prostřednictvím VoIP spojení a zachovat lokální telefonní čísla pro služby kdekoliv na světě... vše bez rizika ztráty komunikace se zákazníky. Quintum Tenor řešení redukuje telekomunikační náklady, nabízí snadnou implementaci a zjednodušuje řízení příchozích volání, zjednodušuje údržbu pro technický personál a maximalizuje pružnost a návratnost.

 

Bankovnictví

 

Banky a další finanční instituce jsou mnohem více závislé na svých telefonních systémech a na komunikaci mezi pobočkami, interaktivními bankovními systémy a call centry.  Tenor VoIP MultiPath Switch dovoluje bankám a úřadům převzít své hovory mezi pobočkami, sjednotit svoje call centra, interaktivní bankovnictví a snížit náklady za dálkové hovory bez rizika snížení spolehlivosti hlasových komunikací nebo zhroucení sítí.

 

Hotely a pohostinství

 

Hotelové telefonní systémy musí být připraveny na maximální kapacitu odpovídající maximálnímu množstvím hostů, které mají ubytovány kteroukoliv noc. Quintum patentované Tenor řešení umožňuje unikátním způsobem redukovat hotelům množství státních linek, které zajišťují spojení Tenoru do existujících datových sítí. Úspor může být dosaženo pomocí VoIP technologie bez snížení kvality hlasu, bez rušení existující infrastruktury, nebo bez administrativních zásahů do své komunikační infrastruktury.

 

Nákupní centra

 

Obchodníci často mívají více prodejen a obchodních center, pro které je nezbytné trvalé telefonní spojení. Tenor VoIP MultiPath vytváří jednoduché propojení a nabízí významné úspory za propojení těchto poboček pomocí přímého směrování hovorů z firemní PBX prostřednictvím IP sítí do příslušných lokalit.

 

Tenor AF

 

Tenor AF Series

MultiPath Series (AFM)

Station Series (AFG)

Trunk Series (AFT)

Enterprise Series (AFE)

2 simultaneous VoIP calls

2 FXS/2 FXO

2 FXS/0 FXO

0 FXS/2 FXO

N/A

4 simultaneous VoIP calls

4 FXS/4 FXO

4 FXS/0 FXO

0 FXS/4 FXO

4 FXS/2 FXO

6 simultaneous VoIP calls

N/A

N/A

N/A

6 FXS/2 FXO

8 simultaneous VoIP calls

N/A

8 FXS/0 FXO

0 FXS/8 FXO

N/A

Tenor AX

Tenor BX jsou dostupné se 2, 4 nebo 8 BRI S/T Porty

 

Tenor AX Series

MultiPath Series (AXM)

Station Series (AXG)

Trunk Series (AXT)

Enterprise Series (AXE)

8 simultaneous VoIP calls

8 FXS / 8 FXO

8 FXS / 0 FXO

0 FXS / 8 FXO

8 FXS / 2 FXO

16 simultaneous VoIP calls

16 FXS / 16 FXO

16 FXS / 0 FXO

0 FXS / 16 FXO

16 FXS / 2 FXO

24 simultaneous VoIP calls

24 FXS / 24 FXO

24 FXS / 0 FXO

0 FXS / 24 FXO

24 FXS / 2 FXO

48 simultaneous VoIP calls

N/A

N/A

0 FXS / 48 FXO

N/A

Tenor BX

Tenor BX jsou dostupné se 2, 4 nebo 8 BRI S/T Porty

 

Model

BRI Ports

BRI B Channels

VoIP Channels

BX204

2

4

4

BX408

4

8

8

BX816

8

16

16

Tenor DX

Tenor DX jsou dostupné se 2, 4, 6 nebo 8 T1/E1/PRI státními linkami a od 8 do 120 VoIP kanálů.

 

Tenor DX Series nabízí:

• Dostupné s 2, 4, 6 nebo 8 T1/E1/PRI

• Až 120 VoIP kanálů

• Dostupný s MultiPath nebo Gateway konfigurací

• Podpora pro externí Quintum Call Routing Server

• Podpora pro externí Quintum Tenor Monitor

• Podpora pro externí Remote Management Session Server

• VoIP a Tandem Circuit Switching

• IVR/Radius AAA Compliant (Multilingual IVR)

 

Tenor CMS

Tenor CMS nabízí:

• Dostupný v šasi se 2 nebo 8 sloty

• Až 32 T1/E1/PRI linek v jednom šasi (až 960 DS0)

• Až 960 VoIP kanálů

• Integrovaný H.323 gatekeeper

• Inteligentní Call Routing

• VoIP a Tandem Circuit Switching

• IVR/Radius AAA Compliant (Multilingual IVR)

• Podpora pro externí Quintum Call Routing Server II

• Podpora pro externí Quintum Tenor Monitor

• Podpora pro externí Remote Management Session Server